Infolinia: 801 403 500


Gaz i prąd dla Twojej firmy

Wybierz optymalne rozwiązanie dla swojej firmy
i rozwijaj swoją działalność


Spółka obrotu gazem - Spółka Gazownicza Handen

Najważniejsze jest dla nas zaufanie. Poznaj nas bliżej i przekonaj się, dlaczego warto z nami współpracować.

Z energii w postaci prądu lub gazu korzystamy każdego dnia, często niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasza oferta została przygotowana z myślą o prawidłowym funkcjonowaniu firmy. Jesteśmy wiodącym, niezależnym sprzedawcą gazu ziemnego oraz dynamicznie rozwijającą się spółką obrotu energią. Jako sprzedawcy energii dla firm bazujemy na sukcesach zdobytych na rynku gazu ziemnego. Z tego powodu zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę o kolejny produkt, jakim jest prąd. Korzystamy z 25-letniego doświadczenia G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o. i wsparcia VNG Handel & Vertrieb GmbH oraz EnBW. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe rozwiązania dla każdego podmiotu gospodarczego, niezależnie od charakteru działalności.Zapewniamy najwyższy poziom naszych usług i spełniamy wszelkie standardy europejskie. Posiadamy bowiem wszelkie niezbędne zezwolenia i koncesje, przez co dajemy pewność naszych działań i budujemy zaufanie w oczach Klienta. Dzięki dostępowi do światowych giełd oraz platform obrotu jesteśmy w stanie pozyskać produkty w cenach zapewniających korzyści dla naszych Klientów. Jako tani sprzedawcy energii elektrycznej dla firm, realizujemy pewne i konkurencyjne dostawy, zatrudniając najlepszych specjalistów na rynku. Dzięki naszym rozwiązaniom możesz skupić się na swoim biznesie, ryzyko pozostawiając nam.  › Zobacz więcej

Misja

Dążymy do tego, by bezpiecznie i na korzystnych warunkach dostarczać gaz ziemny oraz prąd dla biznesu. Jako dostawcy energii elektrycznej i gazu dla firm, naszą misję realizujemy w czterech prostych postanowieniach:

  • Dostarczamy gaz i prąd do małych oraz średnich przedsiębiorstw na terenie całej Polski.
  • Gwarantujemy bezpieczeństwo dostaw prądu i gazu.
  • Oferujemy korzystną współpracę na jasnych warunkach.
  • Czerpiemy z wieloletniego doświadczenia Grupy HANDEN na rynku gazu ziemnego oraz grup kapitałowych VNG specjalizujących się w sprzedaży prądu. Stawiamy na komfort i optymalne rozwiązania przygotowane z myślą o naszych Klientach.

Historia

2007 - założyliśmy Spółkę HANDEN i jako pierwszy niezależny tani sprzedawca i dostawca w Polsce sprowadziliśmy gaz z zagranicy siecią gazociągów przemysłowych

2010 - uruchomiliśmy dostawy gazu przez nowe połączenie gazowe między Polską a Czechami

2012 - rozpoczęliśmy magazynowanie gazu w Podziemnym Magazynie Gazu w Wierzchowicach

2013 - dokonaliśmy pierwszej transakcji na rynku OTC i na Towarowej Giełdzie Energii

2014 - jako grupa kapitałowa uzyskaliśmy największy udział w rynku gazu wśród niezależnych sprzedawców

2016 - połączyliśmy HANDEN Sp. z o.o. z VNG Polska Sp. z o.o.

Grupa kapitałowa

Wieloletnia praktyka pozwoliła nam zdobyć zaufanie Klientów oraz popularność w branży energetycznej. Działamy na rynku gazu ziemnego od 2007 roku, jednak nasze kompetencje budujemy znacznie dłużej. Korzystamy z 25-letniego doświadczenia Spółki G.EN. GAZ ENERGIA, wchodzącej w skład Grupy HANDEN. Naszą wiedzę czerpiemy również od VNG Handel & Vertrieb GmbH. Od 2016 roku swoim doświadczeniem dzieli się z nami firma EnBW, która specjalizuje się w obrocie prądem i gazem, w ich produkcji i handlu, sieciach gazowych oraz energii odnawialnej. Dzięki temu jesteśmy sprostać najwyższym wymaganiom Klientów oraz dostosować korzystne rozwiązania do każdej sytuacji.

  • lider wśród prywatnych sprzedawców gazu ziemnego w Polsce
  • ponad 36 000 zadowolonych klientów
  • 83 gmin, do których dostarczamy gaz
  • 2 817 km sieci gazowych
  • 5 stacji regazyfikacji

Zarząd

FALKO THORMEIER – Prezes Zarządu

Absolwent Uniwersytetu w Lipsku (Universität Leipzig), z tytułem Diplomkaufmann (odpowiednik magistra ekonomii) z ekonomiki przedsiębiorstw. Karierę rozpoczynał w Verbundnetz Gas Aktiengesellschaft (VNG AG). Obecnie Pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej w czeskich spółkach VNG Energie Czech a.s. w Pradze, Energie Bohemia a.s. w Pradze i H-therma a.s. w Hradku nad Nysą. Od września 2009 roku jest Prezesem Zarządu HANDEN Sp. z o.o. W 2011 objął stanowisko Kierownika Sprzedaży Gazu w Polsce i na Węgrzech w VNG AG, a w lutym 2015 roku został Prezesem Zarządu G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o.

IRENEUSZ SAWICKI – Członek Zarządu

Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie w latach 2000-2006 odbył studia na specjalizacji Inżynieria Gazownictwa, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Ukończył również podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstwa. Karierę zawodową rozpoczął w 2005 roku w PGNiG. Zdobył szerokie doświadczenie w zakresie telemetrii transportu gazu, symulacji transportu gazu w gazociągach, prognozowania, bilansowania i kwestii rozliczeniowych oraz zagadnień powiązanych z Krajową Dystrybucją Gazu. Od 2007 roku w HANDEN Sp. z o.o., kontynuuje pracę zawodową w obszarze zarządzania transportem gazu, obrotem i kwestiami regulacyjnymi, a od marca 2011 roku pełni funkcję Członka Zarządu HANDEN Sp. z o.o. W 2017 roku został Członkiem Zarządu G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o. o.

Koncesje i regulacje prawne

Spółka HANDEN jest godnym zaufania partnerem spełniającym wszelkie wymogi regulacyjne obowiązujące na polskim rynku gazu ziemnego:

1. Koncesja na Obrót Paliwami Gazowymi - decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 24 lutego 2016 roku Spółka otrzymała koncesje na okres do 10 lipca 2028 roku.

2. Koncesja na obrót gazem ziemnym z zagranicą - decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 27 lutego 2016 roku (z późniejszymi zmianami). Spółka otrzymała koncesję na okres do dnia 31 grudnia 2025 roku.

3. Umowa przesyłowa z OGP Gaz-System S.A. – umowa zawarta w dniu 3 grudnia 2012 roku z Operatorem Systemu Przesyłowego (dalej: „OSP”) umożliwiająca przesył gazu ziemnego jak również bilansowanie uczestników polskiego systemu gazowego.

4. Umowa dystrybucyjna z Polską Spółką Gazownictwa S.A. – umowa zawarta w dniu 18 lutego 2014 roku z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (dalej: „OSD”) umożliwiająca dystrybucję gazu ziemnego do obiorców końcowych zlokalizowanych w polskim systemie gazowym.

5. Taryfa w zakresie sprzedaży paliw gazowych – decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 27 marca 2017 roku zatwierdzona została Taryfa dla gazu ziemnego wysokometanowego Nr 8 znak: DRG.DRG-2.4212.85.2016.KGa, która będzie obowiązywała przez okres 12 miesięcy od dnia 1 maja 2017 roku.

 

Szukając dostawcy energii elektrycznej dla firm, często stajemy przecież przed trudnym wyborem, gdyż nie do końca wiemy, czego się tak właściwie spodziewać i jakie czynniki brać pod uwagę. Dla wielu osób tani dostawca energii dla firm charakteryzuje się przede wszystkim dużą opłacalnością, natomiast trzeba także pamiętać o tym, że musimy postawić na profesjonalistów, którzy będą wiedzieć, w jaki sposób zapewnić nam skuteczną usługę. HANDEN idealnie wpisuje się w taki opis, będąc przedsiębiorstwem z doświadczeniem oraz ogromną wiedzą. Spółka obrotu gazem powinna bowiem nie tylko dbać o Klienta, uskuteczniając indywidualne i profesjonalne podejście do każdego zainteresowanego, ale również dołożyć wszelkich starań, by sprzedaż gazu odbywała się możliwie jak najsprawniej.

Obie te rzeczy są wśród najważniejszych zadań naszej firmy, dzięki czemu od lat jesteśmy jednym z liderów w branży. Jako sprzedawcy energii dla firm chcemy przede wszystkim ułatwiać życie wszystkim tym przedsiębiorstwom, które za podstawę działania wybrały gaz ziemny. Sami dobrze wiemy, czym jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej i zdajemy sobie sprawę, ile problemów oraz trudnych decyzji spotyka przedsiębiorców.

Spółka gazownicza powinna jednak nie tylko zapewniać trwałe dostawy gazu i różnego rodzaju ekonomiczne rozwiązania dla Klienta. Ważne jest również, aby potrafiła doskonale orientować się na światowej giełdzie, by z taką wiedzą skutecznie i opłacalnie zajmować się swoją działalnością. Sprzedawcy energii dla firm muszą bowiem swoje działania opierać właśnie na wiedzy oraz zdobytym wcześniej doświadczeniu, by móc w ten sposób zyskać jak największe zaufanie w oczach Klienta. Nasza współpraca z międzynarodowymi koncernami oraz lata ciężkiej pracy sprawiają, że potrafimy zadbać o każde przedsiębiorstwo, dzięki czemu można przestać zamartwiać się o energię w swojej firmie – ta zostanie dostarczona przez nas. Jako tani sprzedawca energii elektrycznej dla firm dajemy naszym Klientom gwarancję wysokiej jakości usług, pozwalając wybrać naszym Klientom optymalne i przystosowane do ich potrzeb rozwiązania, by mogli w spokoju rozwijać własne przedsiębiorstwa.

Optymalizacja procesów zachodzących w firmie powinna stanowić priorytet dla każdego przedsiębiorcy. Realizuje się ona na wielu polach – finansowym, logistycznym czy kadrowym. Prawidłowe funkcjonowanie firmy zależy również w dużej mierze od wyboru dostawcy energii elektrycznej dla firm. Na dostawach prądu można bowiem wiele zaoszczędzić. Spółka gazownicza realizująca dostawy prądu bądź gazu powinna być Twoim zaufanym partnerem, sprzedawcą rzetelnym i dbającym o bezpieczeństwo świadczonych usług. Wszystkie powyższe określenia charakteryzują Spółkę HANDEN. Jako znany na rynku tani dostawca energii dla firm oferujemy kompleksowe usługi z zakresu energetyki, dostarczając prąd i gaz w obrębie całej Polski. Koncentrujemy się zwłaszcza na zapewnianiu prawidłowego funkcjonowania Klientów biznesowych, stąd nasze specjalnie przygotowane oferty dla biznesu.

Nasze propozycje optymalizacji przepływu energii w firmie oraz dostaw prądu opieramy na wieloletnim doświadczeniu i praktyce we współpracy z dotychczasowymi Klientami. Lata aktywnej działalności w branży pozwalają nam na wnikliwą ocenę sytuacji oraz przygotowanie atrakcyjnych ofert, jakich inni sprzedawcy energii dla firm nie są w stanie zaproponować. Spośród wielu firm dostarczających energię wyróżniają nas profesjonalizm oraz indywidualne podejście do Klienta. W publicznym przekonaniu jesteśmy rozpoznawalni jako sprawdzony, tani sprzedawca energii elektrycznej dla firm. To miano, którym mogą się poszczycić tylko nieliczni dostawcy, dlatego dbamy o to, by nie była to jedynie pusta fraza. Współpraca ze specjalistami z HANDEN to relacja partnerska – chętnie doradzimy, ale również wysłuchamy, jakie są Twoje potrzeby. Nasze podejście daje nam możliwość stworzenia idealnej oferty dla Twojej firmy. Proponowane przez nas rozwiązania zapewnią Ci optymalizację działania firmy, zwiększenie wydajności, obniżenie kosztów, a co za tym idzie – zwiększenie zysków w bardzo krótkim czasie. Dołożymy wszelkich starań, aby jako profesjonalna spółka obrotu gazem spełnić Twoje oczekiwania.

Zostań Klientem HANDEN Sp. z o.o.

bez kosztów i zbędnych formalności

Dołącz ostatnią fakturę PDF, DOC, JPG, JPEG, PNG

* Pola obowiązkowe

Wyślij

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej danych osobowych w celach marketingowych, w szczególności w celu przesyłania mi ofert lub informacji dotyczących produktów lub usług HANDEN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-672), Domaniewska 37.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu e-mail dla celów marketingu bezpośredniego produktów lub usług HANDEN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-672), Domaniewska 37 przy wykorzystaniu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących.
Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej autoryzowanym partnerom spółki HANDEN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-672), Domaniewska 37 w celu ich przetwarzania dla potrzeb marketingowych tych partnerów.
Administratorem danych osobowych jest HANDEN Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Domaniewskiej 37, 02-672 Warszawa. Dane osobowe zbierane są w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Administrator nie udostępnia danych ani nie przekazuje danych do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Dane osobowe nie będą udostępniane bez wyrażenia zgody. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Przy wyrażeniu zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych, w jednym lub większej liczbie określonych celów, osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wskazanego celu. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu. Dane będą przechowywane w czasie niezbędnym do zrealizowania celu, maksymalnie przez okres 2 lat. W przypadku pytań z zakresu ochrony danych osobowych prosimy o kontakt poprzez adres poczty elektronicznej: odo@handen.pl lub pisemnie na adres Administratora danych z dopiskiem „ochrona danych osobowych”.

Dziękujemy za wypełnienie formularza.

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Ok, rozumiem