Infolinia: +48 22 113 41 66 | +48 801 403 500 | Czynna w godzinach 8.00 do 16.00 (pon. - pt.)
pl | en

Gaz i energia
elektryczna dla firm

Mamy wiedzę i długoletnie doświadczenie, dlatego jesteśmy jednym z wiodących niezależnych dostawców gazu dla firm. Dzięki współpracy z międzynarodowymi koncernami do swojej oferty wprowadziliśmy także usługę prądu dla firm. W konsekwencji zapewniamy Twojemu biznesowi kompleksowe rozwiązania energetyczne i gazowe w konkurencyjnych cenach, niezależnie, jaki rodzaj działalności prowadzisz.

Tani prąd dla firm i gaz ziemny dla firm, dostęp do światowych giełd i platform, zachowanie standardów europejskich, najwyższy poziom usług i indywidualna specjalistyczna opieka – to wartości i korzyści, które budują HANDEN. Jesteśmy stabilną firmą, której można zaufać.

Dostawca godny zaufania

Gwarancja dobrej ceny to jedno – dbamy także o optymalizację naszych usług. Wierzymy, że dostawca gazu i prądu dla firm  powinien być przede wszystkim partnerem. 

Dobrze wiemy, że prowadzenie własnego przedsiębiorstwa jest dużym wyzwaniem, dlatego każdą ofertę przygotowujemy indywidualnie, proponując najlepsze rozwiązania energetyczne dla Twojej firmy. Tak, byś mógł spokojnie i efektywnie rozwijać własną działalność – zwiększać wydajność i obniżać koszty. Po prostu tworzymy ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

Nasza misja

Dążymy do tego, by bezpiecznie i na korzystnych warunkach dostarczać gaz ziemny oraz prąd dla biznesu.

Jako dostawcy energii elektrycznej i gazu dla firm naszą misję realizujemy w myśl czterech prostych założeń:

Dostarczamy gaz i prąd do przedsiębiorstw na terenie całej Polski
Gwarantujemy bezpieczeństwo dostaw prądu i gazu
Oferujemy korzystną współpracę na jasnych warunkach
Czerpiemy z wieloletniego doświadczenia Grupy HANDEN na rynku gazu ziemnego oraz grup kapitałowych VNG specjalizujących się w sprzedaży prądu. Stawiamy na komfort i optymalne rozwiązania przygotowane z myślą o naszych klientach
do których
dostarczamy gaz
3061 km sieci gazowych

doświadczenie
na rynku

Działamy na rynku gazu ziemnego od 2007, jednak nasze kompetencje budujemy znacznie dłużej korzystając z  doświadczenia VNG Handel & Vertrieb GmbH.

Od 2016 roku swoim doświadczeniem dzieli się z nami firma EnBW, która specjalizuje się w produkcji i handlu prądem, gazem i energią odnawialną.

Dzięki temu potrafimy sprostać najwyższym wymaganiom i zaproponować korzystne rozwiązania do każdej sytuacji.

5
stacji
regazyfikacji
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Zarząd

Falko Thormeier

Prezes Zarządu

Absolwent Uniwersytetu w Lipsku (Universität Leipzig), z tytułem Diplomkaufmann (odpowiednik magistra ekonomii) z ekonomiki przedsiębiorstw.

Karierę rozpoczynał w Verbundnetz Gas Aktiengesellschaft (VNG AG). Obecnie pełni funkcję członka Rady Nadzorczej w czeskich spółkach VNG Energie Czech a.s. w Pradze, Energie Bohemia a.s. w Pradze i H-therma a.s. w Hradku nad Nysą. Od 2009 r. jest prezesem Zarządu HANDEN Sp. z o.o. W 2011 objął stanowisko kierownika Sprzedaży Gazu w Polsce i na Węgrzech w VNG AG, a w 2015 r. został prezesem Zarządu G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o.

Lilla Grzelińska

Członek Zarządu

Ukończyła Uniwersytet Szczeciński, Wydział Ekonomiczny, a także podyplomowe studium na kierunku Zarządzanie Międzynarodowe na Akademii Ekonomicznej
w Poznaniu. Absolwentka MBA – Europaeischen Wirtschaftschochschule EAP Berlin.

Listopad 2022 – obecnie
Członek Zarządu HANDEN Sp. z o.o., Warszawa

Członek Zarządu G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o. (poprzednia nazwa ANVANT Sp. z o.o.), Warszawa

Listopad 2022 – Grudzień 2022
Członek Zarządu G.EN. Operator Sp. z o.o. , Tarnowo Podgórne

Luty 2022 – Październik 2022
Prezes Zarządu ANVANT Sp. z o.o., Warszawa

Czerwiec 2020 – Październik 2022
Prokurent / Dyrektor Finansowy HANDEN Sp. z o.o, Warszawa

Sierpień 2015 – Październik 2022
Prokurent G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne

Lipiec 2006 – Październik 2022
Dyrektor Działu Ekonomicznego G.EN. G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o.
Tarnowo Podgórne

fot. Krzysztof Rzepnicki

Historia

2000
Utworzenie Spółki HANDEN (G.EN. Trading), której celem jest obrót gazem ziemnym na terenie kraju i za granicą
2007
HANDEN jako pierwszy niezależny sprzedawca w Polsce sprowadza gaz z zagranicy siecią gazociągów przesyłowych
2017
Dodanie oferty Energii Elektrycznej
2019
Powiększenie grupy kapitałowej, zakup lokalnej sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego
Pobierz Raport roczny handen za rok 2017
Wszystkim zainteresowanym klientom przekazujemy sprawozdanie finansowe HANDEN, które zawiera najważniejsze informacje dotyczące działalności Spółki oraz wyniki finansowe za 2017 rok.

Koncesje i regulacje prawne

Spółka HANDEN jest godnym zaufania partnerem, spełniającym wszelkie wymogi regulacyjne obowiązujące na polskim rynku gazu ziemnego:

  1. Koncesja na Obrót Paliwami Gazowymi – decyzją prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z 24 lutego 2016 r. Spółka otrzymała koncesję na okres do 10 lipca 2028 r.
  2. Koncesja na obrót gazem ziemnym z zagranicą – decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z 27 lutego 2016 r. (z późniejszymi zmianami) Spółka otrzymała koncesję na okres do 31 grudnia 2025 r.
  3. Umowa przesyłowa z OGP Gaz-System S.A. – umowa zawarta 3 grudnia 2012 r. z Operatorem Systemu Przesyłowego (dalej: „OSP”) umożliwiająca przesył gazu ziemnego i również bilansowanie uczestników polskiego systemu gazowego.
  4. Umowa dystrybucyjna z Polską Spółką Gazownictwa S.A. – umowa zawarta 18 lutego 2014 r. z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (dalej: „OSD”) umożliwiająca dystrybucję gazu ziemnego do odbiorców końcowych zlokalizowanych w polskim systemie gazowym.
  5. Taryfa dla gazu ziemnego wysokometanowego – decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr DRG.DRG-2.4212.32.2020.AIK  z dnia 17 grudnia 2020 r. została zatwierdzona Taryfa dla gazu ziemnego wysokometanowego, która z dniem 30.01.2021 r. została wprowadzona do stosowania w rozliczeniach w zakresie sprzedaży gazu odbiorcom w gospodarstwach domowych.
  6. Informacja o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy 2020
  7. Informacja o realizowanej strategii podatkowej za rok 2021
  8. Taryfa dla gazu ziemnego wysokometanowego – decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr DRG.DRG-2.4212.47.2021.Psł z dnia 1 lutego 2022 r. została zatwierdzona Taryfa dla gazu ziemnego wysokometanowego na okres 6 miesięcy. Taryfa została wprowadzona do stosowania i obowiązuje od 18.02.2022 r.
Nagrody
Logo Przyjazna Rekrutacja
pl | en